Poprzednia

ⓘ Ambasadorowie Polski w Belgii




                                     

ⓘ Ambasadorowie Polski w Belgii

Ambasadorowie Polski w Belgii – pierwsze polskie przedstawicielstwo dyplomatyczne w Belgii rozpoczęło działalność 15 lutego 1919, dwa tygodnie później rząd Belgii uznał państwo polskie de iure. Po agresji niemieckiej na Belgię w 1940 poseł polski Stefan Glaser działał przy emigracyjnym rządzie belgijskim. Ponowne uznanie rządu polskiego przez Belgię miało miejsce 11 lipca 1945.

  • 21 lipca 1992 – 18 listopada 1997 Andrzej Krzeczunowicz
  • 14 października 1980 – 27 września 1984 Janusz Fekecz
  • 18 listopada 1997 – 20 marca 2002 Jan Wojciech Piekarski
  • 2012 – 2016 Artur Harazim
  • 29 sierpnia 1919 – 4 września 1924 Władysław Sobański poseł
  • 9 lipca 1971 – 3 października 1978 Stanisław Kociołek
  • 27 lipca 1948 – 3 maja 1948 Aleksander Krajewski poseł
  • 15 września 1924 – 16 lutego 1927 Jan Szembek poseł
  • 27 września 1984 – 25 stycznia 1990 Stanisław Matosek
  • 16 lutego 1927 – 6 września 1927 Anatol Mühlstein chargé daffaires
  • 6 września 1927 – 1 lutego 1929 Tytus Filipowicz poseł
  • 14 sierpnia 1941 – 5 lipca 1945 Stefan Glaser poseł
  • 1 listopada 1939 – czerwiec 1940 Leon Litwiński chargé daffaires
  • 2 października 1945 – 14 listopada 1945 Maksymilian Bartz chargé daffaires
  • 3 maja 1948 – 16 kwietnia 1957 Leon Szyguła poseł
  • 7 listopada 1961 – 11 października 1968 Jan Wasilewski
  • 11 października 1968 – 9 lipca 1971 Franciszek Modrzewski
  • 14 listopada 1945 – 27 lipca 1948 Edward Bartol chargé daffaires
  • 1 listopada 1937 – 1 listopada 1939 Michał Mościcki poseł
  • 25 stycznia 1990 – 21 lipca 1992 Tadeusz Olechowski
  • 16 kwietnia 1957 – 7 listopada 1961 Aleksander Wolski
  • 28 lutego 2007 – 16 kwietnia 2007 Daria Stańczyk chargé daffaires
  • od 24 sierpnia 2016 - Artur Orzechowski
  • 16 kwietnia 2007 – 15 lutego 2012 Sławomir Czarlewski
  • 21 marca 2002 – 28 lutego 2007 Iwo Byczewski
  • 15 lutego 1919 – 28 sierpnia 1919 Aleksander Riedel kierownik urzędu
  • 1 lutego 1929 – 31 października 1937 Tadeusz Jackowski poseł
  • 3 października 1978 – 14 października 1980 Jerzy Feliksiak